צ’אט בוט, מה חשיבותו?

צ'אט בוט

לא בשונה מכם, עסקים רבים מחפשים דרכים חדשות לחסוך בזמן, לשפר את ביצועי השיווק, להגדיל את אחוזי המכירות ולתת מענה מהיר עבור לקוחותיהם, בצורה היעילה, הזולה והטובה ביותר.

בשנים האחרונות, תחום ה”צ’אט בוט” , או בשמו האחר, רובוט מסנג’ר, מתפתח בקצב מסחרר, ומסייע בשיפור כל הרבדים הללו ועוד רבים,  עבור עסקים קטנים וגדולים כאחד, הן באתרי אינטרנט ואפילו ברשתות חברתיות כמו פייסבוק ועוד.

למעשה מדובר במענה אוטומטי, המשמש ככלי האמון על שיפור חוויות המשתמש הבא במגע עם עסקך. מדובר בתוכנה המתמחה בניהול שיחות טקסטואליות (הודעות), עם בני אדם, שנועדו לשפר את חוויית המשתמש עם נציג מטעמכם.

ייתכן ואף נתקלתם בו בעבר כמשתמשים, תוך גלישה בפייסבוק, או בעת שפניתם לחברה או שירות מסוים ונעניתם במהרה על ידי נציג אוטומטי.

על פי דוגמא קצרה, ניתן לראות שיחה בין צרכן המחפש לרכוש מחשב נייד, לבין מענה אוטומטי אשר בא לעזרו:

איך זה יכול להועיל לכם? כאן אנחנו נכנסים לתמונה:

ה”צ’אט בוט” מספק חווית משתמש בה ניתנת ללקוח האפשרות לדבר עם נציג אוטומטי – ה”צ’אט בוט”, בכל שעה ובכל רגע נתון.

על מה הם ידברו? האפשרויות אינסופיות !

הצ’אט בוט יכול לסייע לכם בדרכים הבאות:

  1. חיסכון בזמן:
  • בין אם הלקוחות שלכם בפייסבוק, באתר אינטרנט או בכל פלטפורמה רשתית, הם יוכלו לקבל מכם מענה מיידי ללקוחות פוטנציאליים שמתעניינים במוצרים ובשירות – הסברים מפורטים וספציפיים על הנושאים עליהם הלקוחות יהיו מעוניינים לשמוע, הפנייה לקישורים ומוצרים מסוימים וכו’, בכל שעה וכל רגע.
  1. שיפור שירות הלקוחות:
  • מאחר ומדובר בכלי שמהווה תחליף למענה אנושי, ה”צ’אט בוט” ישוחח עם הלקוחות ויספק מענה לבעיותיהם וצרכיהם המשתנים, לפי תסריטים כתובים מראש, ובכך יסייע בצמצום כוח אדם מיותר וביעילות.
  • פתירת תקלות – לדוגמא לקוח שמנסה לבצע רכישה ונתקל בבעיה, יוכל לפנות לנציג הצ’אט בוט שיסייע בפתרון המקרה. (Troubleshooting)
  • שיפור שביעות הרצון, כמשתמע מהנאמר, לקוח שמקבל זמינות גבוהה מהעסק אליו פונה, ומענה ישיר, אדיב ורלוונטי, מרוצה יותר מהשירות וסביר להניח שישוב לעסקים חוזרים.
  1. סוכן מכירות חכם 24/7:
  • ה”צ’אט בוט” עשוי לשמש כמו כן כמשווק אוטומטי בעת שמשוחח עם לקוחות, ומפנה אותם בהתאם למהלך השיחה למוצרים שיתאימו להם, סוגי שירות, ולמבצעים שונים.
  • איסוף מידע לצורך שיווק עתידי – במהלך שיחות בין לקוחות ל”צ’אט בוט”, הכלי יוכל להתעניין בהעדפותיהם, שישמשו אתכם בעתיד לשיווק ממוקד יותר.

אז, איך מתחילים?

יוצרים קשר עם חברתנו, 18Digital, המתמחה בשיווק דיגיטלי ובשימוש בכלי “צ’אט בוט”, מגיעים לפגישה בה נוכל להבין את הצרכים המיוחדים של העסק שלכם, ולפיהם נתאים “צ’אט בוט” ייחודי אשר יפתח את מתן השירות והאיכות בחברתכם עבור הלקוחות, ובכך יסייע בהגדלת אחוזי המכירות שלכם.

בעידן בו אנו חיים, מדי יום מתפתחים כלים חדשים לשיפור וייעול בתחומים רבים, חשוב לעמוד בקצב ולהתקדם יחד עם התקופה על מנת להתפתח ולגדול כעסק, קטן או גדול כאחד, לכן אין צל של ספק שה”צ’אט בוט” הינו כלי רלוונטי וחשוב ביותר לכל עסק אשר נותן שירות. אנו בחברת 18digital מאחלים לכם הרבה הצלחה ונשמח לעמוד לשירותכם בכל רגע נתון.